Kup bilet Kup bilet z noclegiem

FKA: Chevalier / Hala Wytwórnia

Athina Rachel Tsangari, Grecja, 2015

Zobacz zwiastun

Daty i godziny seansów

Opis

Czas trwania: 99 minut

Reżyser: Athina Rachel Tsangari

Scenariusz: Athina Rachel Tsangari, Efthymis Filippou

Obsada: Yiorgos Kendros, Panos Koronis, Vangelis Mourikis, Sakis Rouvas

Zdjęcia: Christos Karamanis

Produkcja: Grecja, 2015

  

Środek zimy. Sześciu mężczyzn rusza na wyprawę wędkarską na Morzu Egejskim. Szybko okazuje się, że ich jacht jest uszkodzony i muszą zacumować, by dokonać naprawy. Kiedy reperacja trwa, wędkarze zaczynają rundę w „Chevalier”, grę polegającą na ustaleniu, który z graczy jest najlepszy w kolejnych wyzwaniach. Trofeum stanowi pierścień przechodzący z rąk do rąk, a jedyną zasadą jest to, że nikt nie ma prawa opuścić łodzi przed końcem gry.

    

Athina Rachel Tsangari

Pierwszy film fabularny reżyserki, „The slow Business of Going” (2000), miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Salonikach i zdobył nagrodę na Festiwalu Kina Niezależnego w Nowym Jorku. Drugi film, „Attenberg” (2010), oficjalny kandydat Grecji do Oscara, brał udział w konkursie głównym 67. MFF w Wenecji, gdzie zdobył dwie statuetki. Był także nominowany jako najlepszy debiut na Camerimage 2011, a na Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty w tym samym roku otrzymał Grand Prix.

  

MFF w Locarno: Złoty Lampart (nominacja)

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. 101 z 2002 r. poz. 926 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej kierowanej do mnie za pomocą środków komunikacji elektronicznej w szczególności poczty elektronicznej zgodnie z przepisem art. 10 ust 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 144 z 2002 r. poz. 1204)

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.