Kup bilet Kup bilet z noclegiem

FKA: Klucz / Hala Wytwórnia

Wojciech Smarzowski, Polska, 2004

Daty i godziny seansów

Opis

Czas trwania: 105 min.

Reżyser: Wojciech Smarzowski

Scenariusz: Jacek Lenczowski

Obsada: Halina Łabonarska, Roma Gąsiorowska, Michał Czarnecki, Bartosz Turzyński, Wojciech Urbański

Zdjęcia: Andrzej Szulkowski

Produkcja: Polska, 2004

  

Maturzyści: Lala, Wołodia, Pasza i Witia przychodzą do nauczycielki matematyki z wizytą. Składają pani Helenie życzenia urodzinowe, wręczają jej w prezencie komplet kryształowych kieliszków i wznoszą toast szampanem. Matematyczka wyjaśnia, że nie może przyjąć podarunku. Uczniowie nalegają. Gotowi są jej pomóc w przeniesieniu przebywającej w szpitalu miejskim chorej matki do renomowanej kliniki akademickiej. Chcą ją także zaprosić na darmowe wczasy do leśniczówki. Mają jednak prośbę związaną z egzaminem dojrzałości...

   

Wojciech Smarzowski

Reżyser i scenarzysta filmów fabularnych („Dom zły”, „Róża”, „Drogówka”, „Pod mocnym aniołem”, „Wołyń”). Jest absolwentem Wydziału Operatorskiego PWSFTViT w Łodzi, studiował również filmoznawstwo na UJ. Jest także autorem teledysków i filmów reklamowych. Członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej (EFA). W 2012 roku otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w 2014 został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony kulturze – Gloria Artis”.

  

Krajowy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru TV „Dwa Teatry”: nagroda aktorska dla Haliny Łabonarskiej (wygrana)

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. 101 z 2002 r. poz. 926 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej kierowanej do mnie za pomocą środków komunikacji elektronicznej w szczególności poczty elektronicznej zgodnie z przepisem art. 10 ust 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 144 z 2002 r. poz. 1204)

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.