Kup bilet Kup bilet z noclegiem

FKA: Konkurs Etiud i Animacji Blok II / Hala Wytwórnia

Daty i godziny seansów

Opis

Tegoroczna liczba twórców, którzy zgłosili swój film do Konkursu Etiud i Animacji, przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów 7. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja.

Co roku, w trakcie selekcji do Konkursu Etiud i Animacji, zaskakuje nas to, że większość zgłaszanych filmów jest na bardzo wysokim poziomie. Tym razem, dodatkowo, ilość wszystkich zgłoszeń zwiększyła się prawie dwukrotnie! Bardzo się z tego cieszymy, lecz wybór ścisłego grona finalistów był naprawdę trudny. Nie obeszło się bez wielogodzinnych dyskusji i walki o faworytów – mówi Malwina Czajka, dyrektorka festiwalu.

Spośród 118 zgłoszeń organizatorzy 7. Festiwalu Kamera Akcja wyselekcjonowali 12 etiud i 12 filmów animowanych, które pokażą to, co gra w głowach młodych, wchodzących na rynek filmowy twórców. Wśród podjętych przez artystów tematów pojawią się motywy zazdrości, straty, skomplikowanych relacji rodzinnych, poznawania własnych granic, ale też i bardziej pozytywnych aspektów życia – przełamywania barier, stawiania czoła nietypowym sytuacjom społecznym czy dążenia do bycia lepszym.

Czterej kandydaci do tytułu Najlepszej Etiudy to dokumenty dotykające istotnych kwestii – straty domu i rodziny w wyniku wojny, godzenia się z zakończeniem ważnego etapu w życiu czy codziennej walki o doskonałość. Dzięki konkursowym kandydatom w kategorii Najlepsza Animacja widzowie dowiedzą się, czy warto oddzielać się od innych i jak pogodzić się z zaskakująca sytuacją.

Filmy konkursowe zostaną ocenione przez blogerów filmowych, a przewodniczącą jury będzie Kaja Klimek z vloga hasztagwarsztat.

      

Oto lista finalistów, którzy staną w tegoroczne konkursowe szranki:

Animacje:   

  

 1. „Bestia” reż. Agnieszka Konarska
 2. „Hel” reż. Damian Krakowiak
 3. „Ciało obce” reż. Marta Magnuska
 4. „Reveille” reż. Michał Wójcicki
 5. „Moonshine” reż. Michał Poniedzielski
 6. „Magic Forest” reż. Artur Marcol
 7. „Płoty” reż. Natalia Krawczuk
 8. „Zaczyn ” reż. Artur Hanaj
 9. „Zdrowaśka” reż. Alekandra Wit
 10. „Nie trać głowy” reż. Karolina Specht
 11. „Dom” reż. Agnieszka Borowa
 12. „Łańcuszki” reż. Alicja Błaszczyńska     

  

Etiudy:

 1. „This Must Be the Ritual” reż. Robin Lipo
 2. „Lokatorki” reż. Klara Kochańska
 3. „System” reż. Jan Grobliński
 4. „Adaptacja” reż. Bartosz Kruhlik
 5. „Czułość” reż. Emilia Zielonka
 6. „Przystań” reż. Marcin Lesisz
 7. „Shujayya” reż. Mohammed Almughanni
 8. „Raz dwa zero” reż. Anna Pawluczuk
 9. „Lila” reż. Dominika Łapka
 10. „10:15 na pogrzeb” reż. Mateusz Czuchnowski
 11. „Czarnowidzka” reż. Joanna Satanowska
 12. „Żelazne Alibi” reż. Martin Rath

Newsletter

Wypisz się z Newslettera

Aby wypisać się z listy subskrybentów podaj swój adres email

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.Wyrażenie powyższej zgody jest całkowicie dobrowolne. Osoba której dane dotyczą ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 • Administratorem Państwa danych osobowych jest Film Hotel sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ulicy Łąkowej 29. W sprawach związanych z danymi osobowymi można również zwracać się bezpośrednio do Inspektora Ochrony Danych poprzez wysłanie wiadomości na adres: e-mail abi@konsilo.pl.
 • Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu informowania Państwa o imprezach odbywających się w Film Hotel sp. z o.o. (w tym w klubie Wytwórnia), a podstawą prawną do przetwarzania danych osobowych jest Art. 23 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych (po 25 maja 2018 r. Art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej Rozporządzenia).
 • Państwa dane mogą zostać ujawnione pracownikom firmy administrującej stroną www.wytwornia.pl. Ujawnienie może mieć miejsce tylko w celu i zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania strony. W celu przekazywania Państwu informacji o wydarzeniach Państwa adres e-mail będzie udostępniony firmie która w naszym imieniu zarządza wysyłką wiadomości.
 • Ponieważ osiągnięcie celu przetwarzania danych osobowych nie jest procesem który można zakończyć w konkretnym terminie dane z tego zbioru są przetwarzane do czasu wycofania zgody lub zgłoszenia zastrzeżenia przez osobę której dane dotyczą.
 • Osoby których dane dotyczą mają prawo do żądania od Film Hotel sp. z o.o. dostępu do danych osobowych które ich dotyczą, sprostowania danych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych. Informujemy Państwa również o prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 • Film Hotel sp. z o.o. nie poddaje danych marketingowych zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu które mogłoby wywoływać wobec nich skutki prawne lub istotnie na nich wpływać.

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.