Kup bilet Kup bilet z noclegiem

FKA: Konkurs Etiud i Animacji Blok II / Hala Wytwórnia

Daty i godziny seansów

Opis

Tegoroczna liczba twórców, którzy zgłosili swój film do Konkursu Etiud i Animacji, przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów 7. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja.

Co roku, w trakcie selekcji do Konkursu Etiud i Animacji, zaskakuje nas to, że większość zgłaszanych filmów jest na bardzo wysokim poziomie. Tym razem, dodatkowo, ilość wszystkich zgłoszeń zwiększyła się prawie dwukrotnie! Bardzo się z tego cieszymy, lecz wybór ścisłego grona finalistów był naprawdę trudny. Nie obeszło się bez wielogodzinnych dyskusji i walki o faworytów – mówi Malwina Czajka, dyrektorka festiwalu.

Spośród 118 zgłoszeń organizatorzy 7. Festiwalu Kamera Akcja wyselekcjonowali 12 etiud i 12 filmów animowanych, które pokażą to, co gra w głowach młodych, wchodzących na rynek filmowy twórców. Wśród podjętych przez artystów tematów pojawią się motywy zazdrości, straty, skomplikowanych relacji rodzinnych, poznawania własnych granic, ale też i bardziej pozytywnych aspektów życia – przełamywania barier, stawiania czoła nietypowym sytuacjom społecznym czy dążenia do bycia lepszym.

Czterej kandydaci do tytułu Najlepszej Etiudy to dokumenty dotykające istotnych kwestii – straty domu i rodziny w wyniku wojny, godzenia się z zakończeniem ważnego etapu w życiu czy codziennej walki o doskonałość. Dzięki konkursowym kandydatom w kategorii Najlepsza Animacja widzowie dowiedzą się, czy warto oddzielać się od innych i jak pogodzić się z zaskakująca sytuacją.

Filmy konkursowe zostaną ocenione przez blogerów filmowych, a przewodniczącą jury będzie Kaja Klimek z vloga hasztagwarsztat.

      

Oto lista finalistów, którzy staną w tegoroczne konkursowe szranki:

Animacje:   

  

 1. „Bestia” reż. Agnieszka Konarska
 2. „Hel” reż. Damian Krakowiak
 3. „Ciało obce” reż. Marta Magnuska
 4. „Reveille” reż. Michał Wójcicki
 5. „Moonshine” reż. Michał Poniedzielski
 6. „Magic Forest” reż. Artur Marcol
 7. „Płoty” reż. Natalia Krawczuk
 8. „Zaczyn ” reż. Artur Hanaj
 9. „Zdrowaśka” reż. Alekandra Wit
 10. „Nie trać głowy” reż. Karolina Specht
 11. „Dom” reż. Agnieszka Borowa
 12. „Łańcuszki” reż. Alicja Błaszczyńska     

  

Etiudy:

 1. „This Must Be the Ritual” reż. Robin Lipo
 2. „Lokatorki” reż. Klara Kochańska
 3. „System” reż. Jan Grobliński
 4. „Adaptacja” reż. Bartosz Kruhlik
 5. „Czułość” reż. Emilia Zielonka
 6. „Przystań” reż. Marcin Lesisz
 7. „Shujayya” reż. Mohammed Almughanni
 8. „Raz dwa zero” reż. Anna Pawluczuk
 9. „Lila” reż. Dominika Łapka
 10. „10:15 na pogrzeb” reż. Mateusz Czuchnowski
 11. „Czarnowidzka” reż. Joanna Satanowska
 12. „Żelazne Alibi” reż. Martin Rath

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. 101 z 2002 r. poz. 926 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej kierowanej do mnie za pomocą środków komunikacji elektronicznej w szczególności poczty elektronicznej zgodnie z przepisem art. 10 ust 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 144 z 2002 r. poz. 1204)

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.