Gry planszowe – zalety

Wolne chwile przeznaczasz na oglądanie filmów i seriali, które tak naprawdę nie są dla ciebie ani trochę interesujące? Chciałbyś zapewniać sobie rozrywkę w jakiś inny i bardziej wartościowy sposób, ale nie masz pojęcia, jak to uczynić? Sprawa stanie się dość prosta, gdy sięgniesz planszówki – np. gry planszowe rodzinne albo te towarzyskie. Każdy prawdziwy gracz dostrzega w planszówkach znacznie więcej od osób, które spoglądają na nie z boku.

Gra w planszówki wyraźnie obniża poziom stresu. Jest typem rozrywki doskonale kojącym nerwy i stargany myślami bądź emocjami umysł. Zdecydowanie można powiedzieć otwarcie, że gdy planszowe pełnią funkcję relaksacyjną. Na pewno szybko będziesz mógł się przy nich odprężyć, walcząc ze swoim stresem i pozbywając się natrętnych myśli z głowy, które nieraz totalnie cię przytłaczają. Koncentrując się na czymś, automatycznie przestajesz myśleć o problemach, bo po prostu nie jesteś w stanie robić tych dwóch rzeczy na raz. Odstresowujące bywa też samo zwyciężanie. A jeśli tylko się postarasz, na pewno uda ci się odnieść sukces w grze.

Planszówki poprawiają też więzi międzyludzkie. Szczególnie dobrze w tej roli sprawdzają się gry planszowe rodzinne. Konstruuje się je w taki sposób, aby jednocześnie mogła z nich korzystać cała grupa różnych ludzi – zwykle będzie to grupa czteroosobowa, której najlepszym przykładem jesteś ty ze swoim współmałżonkiem oraz dziećmi. Czy potrafisz sobie przypomnieć, kiedy ostatnio robiliście coś wspólnie? Czy kiedykolwiek spędzacie razem czas, nie mówiąc o oglądaniu telewizji? Gry planszowe naprawdę świetnie wpływają na relacje panujące w rodzinie. Dzięki nim wasz kontakt będzie dużo lepszy niż dotychczas.

Dla wielu doświadczonych graczy planszówki są też źródłem inspiracji. Jeżeli tylko odpowiednio do nich podejdziesz, prawdopodobnie wzmocnią one twoją inwencję twórczą. Daj się pochłonąć fabule i wyciągnij z niej te najlepsze smaczki. Być może kiedyś sam będziesz mógł je do czegoś wykorzystać i na ich podstawie stworzysz np. obraz albo jakieś krótkie opowiadanie.

1 thought on “Gry planszowe – zalety

  1. Fajna opcja na odpoczęcie od technologii, jako że większość naszej rozrywki opiera się na telefonach i telewizorze.

Comments are closed.