Rodzaje puzzli dla dorosłych

W puzzlach liczy się przede wszystkim ilość i rozmiar ich poszczególnych elementów. To na te ich parametry od razu zwraca się uwagę, gdy chce się je kupić. Od nich zależy przecież poziom trudności układanki. Im więcej tych elementów, tym ciężej je do siebie dopasować, bo zawsze ma się mnóstwo opcji do wyboru – czasem nawet i kilka tysięcy. Puzzle dla dorosłych różnią się jednak od siebie także przedstawianymi motywami. To one mogą je zdecydowanie uatrakcyjniać albo sprawiać, że wręcz nie będzie się chciało ich układać.

Jedną z popularniejszych grup takich motywów dla puzzli tworzy ostatnio popkultura. Osoby, które w wolnym czasie lubią zajmować się tego rodzaju układankami, bardzo często są jednocześnie miłośnikami literatury, gier komputerowych bądź seriali, bajek czy filmów. Producenci potrafią sprostać ich wymaganiom i idealnie trafić w ich gust. Proponują im bowiem tysiące układanek przedstawiających najpopularniejsze postacie znane właśnie z popkultury. Świetnie sprzedają się puzzle z motywem Harry’ego Pottera, Kubusia Puchatka czy wizerunkami superbohaterów. Takie puzzle podobają się zwykle i dorosłym, i dzieciom. Można je więc spokojnie układać w gronie rodzinnym. Wszyscy powinni być wtedy zadowoleni.

Istnieją też specjalne puzzle dla dorosłych kierowane do miłośników sztuki. Zazwyczaj przedstawiają one największe dzieła polskich i zagranicznych malarzy. Istnym bestsellerem, który od wielu lat chętnie kupują klienci z całego świata, jest układanka przedstawiająca Mona Lisę, czyli najsłynniejszy obraz Leonarda da Vinci. Oczywiście wśród propozycji producentów znajdą się też mniej znane i bardziej niszowe dzieła sztuki, tak więc wybór jest olbrzymi. Takie puzzle można najpierw ułożyć, a potem przyczepić do specjalnej folii i zawiesić na ścianie, aby odgrywały rolę nowoczesnego obrazu.

Oczywiście to wciąż nie wszystko. Na rynku występują też puzzle dla dorosłych przedstawiające typowo abstrakcyjne obrazy, samą naturę czy jeszcze inne motywy. Każdy może znaleźć więc wśród nich coś dla siebie.

1 thought on “Rodzaje puzzli dla dorosłych

  1. Uwielbiam puzzle. Czasami trudno jest ułożyć skomplikowany obrazek, ale satysfakcja z ukończonego dzieła jest wspaniała

Comments are closed.