Dlaczego lubimy seriale detektywistyczne?

Seriale detektywistyczne są obecnie tak popularne, z ogromną liczbą śledczych rozwiązujących tak wiele spraw, że można by pomyśleć, że gdyby wszyscy oni połączyli siły, nie byłoby czegoś takiego jak przestępczość. Poniżej podamy powody, dla których tak bardzo kochamy seriale detektywistyczne.

1. To ekscytujący świat

Historie detektywistyczne dostarczają pewnego rodzaju rozrywki i zabawy, którą nie wszyscy otrzymujemy w prawdziwym życiu. Zwroty akcji, misterne charakteryzacje, osobliwe alibi, wszystko wprawia nas w napięcie i sprawia, że przez tych bohaterów widzimy ciekawszą rzeczywistość.

2. Jesteśmy z natury ciekawi

Bardzo rzadko w serialu detektywistycznym widzimy kto dokonał występku, który wymaga zbadania, zazwyczaj są to tropy i sytuacje, które odkrywamy wraz z bohaterami, co budzi wrodzoną ciekawość człowieka i sprawia, że jesteśmy przyklejeni do telewizora. Jeśli jesteś ciekawy historii detektywistycznych, to w http://www.naglowek.pl poznasz historie morderstw z życia wzięte.

3. Epizodyczny format

W przypadku seriali takich jak True Detective, zagadka nie jest rozwiązywana w każdym odcinku, ale seriale budują napięcie w postaci zagadki, która zostanie rozwiązana dopiero pod koniec sezonu, a nasza ciekawość sprawia, że czekamy tydzień po tygodniu w oczekiwaniu na wieści w sprawie.

4. Podziwiamy detektywów

Niewielu telewizyjnych detektywów jest „zwykłych”, większość ma jednolity zestaw umiejętności, które czynią ich wyjątkowymi, w tym inteligencję i pewną sprawność fizyczną, a kto nie podziwia detektywa wyłapującego trop, której nie zauważyliśmy?

5. Nienawidzimy niesprawiedliwości

Jeśli jest jedna rzecz, którą możemy znaleźć w serialach detektywistycznych, to jest to zły facet, który kończy w więzieniu, coś, co nie często widzimy w prawdziwym życiu, z „czarnymi charakterami” zwykle uciekającymi przed sprawiedliwością. Oczywiście cieszymy się, gdy przestępca w końcu trafia do więzienia

6. Wychowaliśmy się na powieściach detektywistycznych

Dziś subgatunkowe seriale, które oglądamy w telewizji, wiele zawdzięczają krótkim powieściom kryminalnym. I choć dzisiejsze seriale są mroczniejsze, to nie można odmówić wpływu tych historii.

7. Lubimy zagadki

W serialu widzimy detektywów badających różne strony tej samej sprawy, jak kawałki układanki, a pomysł, że możemy skupić się na różnych wskazówkach, by na końcu rozwiązać zagadkę, to niemal gra, do której lubimy się przyłączyć.