Kup bilet Kup bilet z noclegiem

O nas


Kino 3D Wytwórnia znajduje się na terenie kompleksu Łąkowa 29, dawnej siedziby łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych. Kino to miejsce, w którym tradycja łódzkiej fabryki snów spotyka się z nowoczesnością i niespotykanym dotąd komfortem. Sala kinowa 10A dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych odmieniła się nie do poznania, stając się jednocześnie jedną z najnowocześniejszych sal kinowych w Polsce, odrestaurowanych w duchu minionej epoki.

Wspaniały obraz, wzorcowa akustyka zaprojektowana przez Jakuba Kirszensztajna, niespotykany komfort, a przy tym kameralna atmosfera i połączenie biznesu ze sztuką to trend, który wyznaczać będzie Kino 3D Wytwórnia. Z bogatymi tradycjami filmowymi wkraczamy z Państwem w świat nowych technologii.

 

Dawna sala projekcyjna 10A Wytwórni Filmów Fabularnych zyskała nową jakość. Kino, zaprojektowane po wojnie przez Jakuba Kirszensztajna, słynęło z wzorcowej akustyki. Wysokiej klasy sprzęt do projekcji 3D, nagłośnienie i przestrzeń odtworzona przy udziale ekspertów współpracujących z TOYA Studios sprawiają, że to miejsce odzyskało właściwości i klasę, jaką miało przed laty. Dziś jest to jedna z najnowocześniejszych sal kinowych w Polsce, odrestaurowanych w duchu minionej epoki. Łącznie pomieści 169 widzów.

Kino rozpoczęło działalność 15 września 2013 roku. Oficjalne otwarcie uświetnił pokaz „Kongresu”, najnowszego filmu Ariego Folmana, autora „Walca z Baszirem” – obraz powstał na podstawie „Kongresu futurologicznego” Stanisława Lema. Nowe miejsce wzbogaciło ofertę kulturalną Klubu Wytwórnia oraz stało się częścią projektu Łąkowa 29. Kino powstało dzięki Grupie TOYA.

Wizytówką miejsca powoli stają się przeglądy tematyczne, mini retrospektywy reżyserów, których nowe filmy wchodzą właśnie na ekrany polskich kin, a także pokazy specjalne produkcji nagradzanych na światowych festiwalach filmowych.

- Chcemy, żeby Kino 3D Wytwórnia było miejscem opiniotwórczym – mówi Przemysław Glajzner, koordynator kina. - Przez cały rok na widzów czekają liczne wydarzenia dodatkowe, jak spotkania z przedstawicielami branży, panele dyskusyjne i warsztaty. Dzięki temu widzowie poznają tajniki pracy na planie, współczesne technologie filmowe oraz, dzięki współpracy z TOYA Studios, szczegóły z zakresu postprodukcji dźwięku i obrazu – opowiada Przemysław Glajzner.

Dzięki rewitalizacji przeprowadzonej przez Grupę TOYA, dziś pod tym adresem mieści się nowoczesny biurowiec MediaHUB, czterogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton, klub Wytwórnia, oraz studia dźwiękowe TOYA Studios. Siedziby mają tutaj firmy i instytucje związane z filmem, kulturą i nowymi technologiami. Sala kinowa stanowi także zaplecze konferencyjne hotelu.

Zapraszamy Państwa do zajęcia miejsca w wygodnym fotelu wyjątkowego kina!

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. 101 z 2002 r. poz. 926 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej kierowanej do mnie za pomocą środków komunikacji elektronicznej w szczególności poczty elektronicznej zgodnie z przepisem art. 10 ust 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 144 z 2002 r. poz. 1204)

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.